Середа, 20 березня 2019 16:27

Депутатський запит Прем’єр – міністру України Гройсману В.Б.

Я завжди стояв, стою і буду стояти на захисті військовослужбовців та деяких інших осіб, пенсіонерів та ветеранів силових і правоохоронних відомств!

Не дозволю, щоб по відношенню до цієї особливої категорії, які в минулому, сьогоденні та майбутньому стояли і на далі стоять на захисті Батьківщини та Українського народу, будь-хто вчиняв дії, які суперечать нормам та вимогам Конституції України!

А тому, на численні прохання та набутим суспільним резонансом серед громадськості написав

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

№ 437/19 – 705н 18.03.2019

Прем’єр – міністру України
ГРОЙСМАНУ В.Б.

Про повідомлення за дорученням Прем’єр-міністра України пенсіонерів правоохоронних відомств стосовно нібито збільшення пенсійної виплати та незаконне витрачання бюджетних коштів.

Про необхідність здійснення перерахунку раніше призначених пенсій у зв’язку з підвищенням з 01 січня 2019 року грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ.

Шановний Володимире Борисовичу!

За Вашим дорученням Пенсійний фонд України надіслав більш ніж 190 тисячам пенсіонерам та ветеранам органів внутрішніх справ України листи про нібито «збільшення» пенсійної виплати.

Такі повідомлення вже у народі отримали назву листи «щастя» від Гройсмана і особлива категорія військовослужбовців та деяких інших осіб вкрай обурена наданням недостовірної інформації.

Вважають такий зміст листів маніпулятивним, оскільки в дійсності пенсіонери органів внутрішніх справ України (міліції) з січня поточного року отримують виплату заборгованості за 2016-2017 роки, яка утворилася внаслідок неналежного та невчасного виконання Законів України окремими органами виконавчої влади. І зауважу на особливість піарного «підвищення» від Кабінету Міністрів України – у 2021 році розмір без цієї суми заборгованості повернеться до рівня суми аж 2016 року. Тобто, при постійній інфляції люди будуть отримувати суму, яка на той час буде мізерною.

Пенсіонери та ветерани правоохоронних і силових відомств з’ясували, що для пересилки «листів щастя» головними управліннями ПФУ у кожній області укладені договори з Укрпоштою. Вартість одного листа становить 9,60 гривень. В масштабах України вартість такої піаракції коштувала Державному бюджету понад 2 млн гривень. Однак, Пенсійний фонд України постійно повідомляє, що грошей немає, щоб повернути судовий збір за програні суди, а на повідомлення з недостовірною інформацією кошти знайшлися.

Варто зазначити, за останні 5 років Кабінет Міністрів України як і раніше ухиляється від проведення законного перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам навіть всупереч тому, що з 01.01.2019 року діючим цих категорій підвищено грошове забезпечення і відповідно діє редакція ч. 4 ст. 63 Закону України від 09 квітня 1992 року

№ 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон 2262- ХІІ) «Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».

Тобто, є усі законні підстави для здійснення перерахунку раніше призначених пенсій і необхідно тільки бажання КМУ прийняти відповідну Постанову в рамках діючого законодавства України.

Враховуючи викладене, керуючись Конституцією України, пунктом 7 статті 6, статтями 7, 15, частиною 3 статті 26 Закону України «Про статус народного депутата України»,

П Р О Ш У:

1. Надати доручення профільним органам та міністерствам здійснити негайну перевірку обставин, викладених у запиті щодо листів «щастя». Повідомити виконавців розробки листів із змістом недостовірно наданої інформації пенсіонерам.

2. Надати доручення правоохоронним органам провести перевірку щодо необґрунтованого та незаконного витрачання бюджетних коштів.

3. Прийняти рішення та надати доручення підготувати проект Постанови КМУ щодо перерахунку раніше призначених пенсій у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовцям та деяким іншим особам з 01 січня 2019 року.

4. Про результати розгляду звернення прошу повідомити в передбачений законодавством України термін.

З повагою,
народний депутат України Андрій НЕМИРОВСЬКИЙ