Понеділок, 10 вересня 2018 14:30

Цього літа у м. Вишневе був справжній Майдан...

Ситуація, яка склалася у м. Вишневе, де рейдер-забудовник незаконно захопив 10 га паркової зони і не зупиняє будівництво попри численні акції протесту громади (ще з 2017 року!), є лакмусовим папірцем – якщо ми її відпустимо, то це буде прямим сигналом злочинцям по всій Україні, що їм так само можна витирати ноги об Конституцію, Закони України, рішення суду тощо, і затикати рот громаді, якщо їм щось не подобається!

Цього літа у м. Вишневе був справжній Майдан: люди вийшли з протестом і сказали, що не розійдуться, поки не доб’ються правди. Вони звернулися до мене за допомогою, ми стояли пліч-о-пліч тієї ночі, коли проти нас кинули тітушок і навколо палала огорожа незаконного будівництва. Направду: відчуття були, як декілька років тому!

Доведені до відчаю мешканці Вишневого, обурені бездіяльністю та саботажем всієї вертикалі місцевої влади, вийшли громадою на мирну акцію протесту. У відповідь представники забудовника почали труїти їх невідомим газом (а серед протестувальників було багато дітей і жінок), бити та розганяти силою! Півтисячі мешканців м. Вишневе ступили у пряме протистояння з тітушками, був спалений паркан навколо незаконного будівництва, 5 правоохоронців звернулися за медичною допомогою!

Однак, попри численні акції протесту, забудовник не зупинився. Його не зупинила ані Ухвала суду «Про заборону проведення будівельних робіт», ані накладений арешт на землю.

Я вважаю, що наш обов’язок – забезпечити право громади на реалізацію своїх законних прав. Якщо ми, як представники народу, не зможемо забезпечити виконання Закону та збереження правопорядку в столиці України, то як ми забезпечимо виконання Закону у всій країні !? Ситуація, що склалася у м. Вишневе – це пряма загроза державі ! Якщо громаді не повернуть захоплені землі, якщо забудовник і далі продовжуватиме будівництво, а тітушки будуть бити тих, хто протестує – то буде сигнальною ракетою для усіх інших, що можна витирати ноги об Закон, – і тобі за це нічого не буде.

Альтернативи немає: або діє Закон, або - беззаконня і анархія. І від того, як вирішиться ситуація у м. Вишневе, залежить, чи йдемо ми вперед до Європи, чи скочуємося в часи Януковича із золотими батонами і тотальним беззаконням.

Приймаємо рішення. Діємо. Це наша земля, це наша країна, це майбутнє наших дітей. І яким йому бути – залежить сьогодні лише від нас!