Вівторок, 09 жовтня 2018 13:09

До відома пенсіонерів та ветеранів правоохоронних та силових відомств!

Написав ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ від 05.10.2018 11/10-562

Щодо необхідності виконання органами виконавчої влади зобов’язання по виплаті заборгованості по перерахованих раніше призначених пенсій військовослужбовцям та іншим особам за 2016-2017 роки, а також необхідності виконання рішень судів по перерахунку пенсій.

Прем’єр – міністру України
ГРОЙСМАНУ В.Б.

В.о. міністра фінансів України
МАРКАРОВІЙ О.С.

Міністру соціальної політики України
РЕВІ А.О.

Голові Пенсійного Фонду України
ЗАРУДНОМУ О.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановна Оксано Сергіївно!

Шановний Андрію Олексійовичу!

Шановний Олексію Борисовичу!

23 лютого 2018 року, після численних мирних акцій протесту та рішення Верховного Суду по зразковій справі, прийнята та оприлюднена постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», відповідно до якої було поставлено крапку трирічному митарству майже двохсот тисяч пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ. Саме ця категорія серед силовиків першими підняли вирішення цього болючого питання на державному рівні і частково перемогли.

Разом з тим, практична реалізація вказаної Постанови виявила цілий ряд протиріч із діючим Законом України № 2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ (далі Закон № 2262-XII).

Допущені дискримінаційні норми при перерахунку розмірів нової пенсії. Зокрема, не у всіх випадках враховані раніше встановлені згідно з законодавством додаткові види грошового забезпечення (щомісячні підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мали постійний характер, премії та одноразові додаткові види грошового забезпечення). А також, взагалі не враховано, що із запізненням було видано наказ МВС України № 260 від 06.04.2016. Через це окремим категоріям ветеранів, зокрема заступникам начальників УМВС України в областях, посади яких на початку 2016 р. були вакантними, преміальна надбавка не була встановлена взагалі і як результат їх розмір пенсійного забезпечення не підвищився. А норма ст. 63 діяла ще у продовж 2016 року і необхідно було враховувати і ці зміни! У судах розглядаються чисельні позови пенсіонерів та ветеранів. 17 жовтня 2018 року Верховним Судом України буде в черговий раз розглядатися позов ветерана органів внутрішніх справ Федишина Р. та прийматися зразкове рішення з цього питання.

Більше 6000 справ пенсіонерами правоохоронних та силових органів виграні, які вступили у законну силу, однак рішення не виконуються і заборгованість не виплачується в порушення вимог Конституції та Законів України. Натомість, відповідно до постанови КМУ 649 створена незарозуміла комісії, яка буде аналізувати рішення судів! ЦЕ НОНСЕС, якщо ми говоримо про «правову» державу Україну, яка дивиться у сторону Європи!

Слід констатувати відсутність гарантій зі сторони Уряду щодо повної виплати утвореної заборгованості пенсій за 2016-2017 роки. Вочевидь частина пенсіонерів взагалі не зможе дочекатися її виплати через похилий вік. До того ж залишається незрозумілим яким чином буде нараховуватись заборгованість і у яких розмірах вона буде виплачуватися тій категорії ветеранів, які підпадали та підпадають під обмеження у розмірі 10-ти кратного прожиткового мінімуму. І взагалі обмеження виплат пенсій є дискримінаційним і потребує негайного скасування.

Ветеранські громадські організації силових та правоохоронних відомств вимагають призупинити ганебну розробку законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення, розробниками яких є Мінсоцполітики та Пенсійний Фонд України. Вважається, що діюче законодавство при умові його виконання є достатнім та прогресивним. У зв’язку з цим, громадськістю розроблений законопроекти, яким ініціюють скасування підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017 р. № 2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України зазначеного законопроекту. А також, вимагається повернути редакцію статті 63 Закону України № 2262 до попередньої редакції, яка відмінить можливості Уряду перерахунок раніше призначених пенсій проводити у «ручному режимі» і лише за їх бажанням.

Центральним органам виконавчої влади МВС та іншим, працівники яких мають право на пенсію за Законом № 2262-XII, за участю представників профспілкових та ветеранських громадських організацій розробити проект Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою передбачити основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, окладів за військове (спеціальне) звання, вислугу років) не менше 80 % від суми загального грошового забезпечення з одночасним перерахуванням пенсій.

Прошу надати обгрунтовані відповіді по порушених питаннях, які утворилися у зв’язку із невчасним виконанням Урядом та органами виконавчої влади норм Конституції та Законів України.

А також, надати інформацію з підвердженими документами чи передбачені у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (реєстр. № 9000 від 15.09.2018) необхідні кошти для виплати заборгованості по перерахованих раніше призначних пенсіях за 2016-2017 роки відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та за рішеннями судів, які вступили та в майбутньому вступлять у законну силу.

Посилання