П'ятниця, 23 березня 2018 08:06

Правове регулювання психологічної допомоги в Україні...

Сьогодні мав нагоду взяти участь у засіданні національного круглого столу на тему «Правове регулювання психологічної допомоги в Україні: стратегія європейської та загальносвітової інтеграції». Ініціаторами заходу виступили Комітет ВРУ з питань європейської інтеграції та МДО «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», до якого маю честь входити...
Обговорили актуальні питання, що стосуються надання психологічної допомоги та соціальної підтримки учасникам АТО, які захищають Україну на східних кордонах від країни-агресора. В тому числі й щодо надання психологічного захисту членам їхніх родин, ТПО та іншим вразливим категоріям громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії Московії. Адже психологічна безпека громадян – важливий чинник ментального здоров’я нації. Це питання національної безпеки. Україна в цьому питанні залучається міжнародною підтримкою, регулює національну законодавчу базу з адаптацією до європейських і світових стандартів із впровадженням у власну практику.
В умовах військових дій, наша країна переживає надскладні часи. Протягом часу ведення військових дій своє життя віддали тисячі бійців. Численні важкі поранення та інвалідність. Десятки тисяч українських хлопців отримали посттравматичний стресовий розлад – такий наслідок відстоювання своєї незалежності та оборони рідної землі, бажання жити вільно та самостійно у своїй країні. За оцінкою експертів, кожна четверта людина матиме протягом свого життя психологічні порушення. Військовослужбовці, ветерани, інваліди АТО та члени їхніх родин надзвичайно потребують кваліфікованої допомоги на державному рівні. Учасники бойових дій ніколи не повернуться такими, як були до участі у військових діях, перебуваючи під обстрілами. Їхнє життя і життя їх родин погіршується. Самостійно людям досить складно справитись зі своєю проблемою і адаптуватись до нормальних умов цивільного життя. Їм потрібна допомога держави.
Я наголосив на тому, що держава дбає про покращення емоційного і психологічного стану бійців АТО. Допомагає адаптуватись до нормальних умов, приймаючи відповідні законодавчі акти, створюючи центри медико-психологічної та психосоціальної реабілітації, покращуючи фінансування госпіталів та придбання сучасного медично-лікувального обладнання.
Але найголовніше – це розроблення законопроектів, постанов, цільових програм, які зараз напрацьовуються, обговорюються і вносяться доповнення до діючих законів, зокрема ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Зауважив, що надважливою є підтримка переселенців, добровольців та волонтерів. Ситуація, що склалася в Україні, потребує низки соціальних проектів, до яких залучались б не тільки учасники, ветерани, інваліди АТО, але і члени їхніх сімей. Нам потрібно збільшувати соціальну рекламу, соціальні програми щодо психологічної допомоги бійцям АТО, яка б впроваджувалась підтримкою широкого кола небайдужих громадян і людей, які не залишаються осторонь важких українських реалій неоголошеної війни.