Понеділок, 03 червня 2019 12:00

Про проект Закону «Про терапію за допомогою тварин» (зоотерапію)

Дострокові вибори до Верховної Ради – не привід забувати про те, за що боремося вже котрий рік: захист тварин від жорстокого поводження!
Якщо ми йдемо до Європи, то і ставлення до тварин повинне бути таким же, як там.
Подав з колегами проект Закону «Про терапію за допомогою тварин» (зоотерапію).
Зоотерапія (розвиток, навчання та реабілітація за допомогою тварин (собак, коней, кроликів, кішок та ін) є надзвичайно корисною справою, з цим не можна не погодитися. Вона допомагає в реабілітації дітям та дорослим з обмеженими можливостями, сприяє психологічній корекції тощо.
АЛЕ ми якось забуваємо за усім цим позитивом про тварин, за допомогою яких здійснюється лікування та відновлення. В яких умовах їх утримують, чи не піддають надмірним навантаженням, чи пройшли вони відповідне навчання для такої діяльності, чи не стають жертвами жорстокого поводження чи примусу, який травмує їх? Усі ці питання у нас законодавчо не відрегульовані. А відповідно – не здійснюється відповідний контроль за дотриманням умов утримання тварин.
Мета Закону – виправити цю ситуацію. Тому розроблені загальні вимоги до утримання тварин, призначених для зоотерапії, які повинні забезпечувати їх оптимальний фізичний та психологічний стан, задовольняти потреби в їжі, воді, сні та відпочинку. Чітко вказано, що до зоотерапії допускаються лише ті тварини, які пройшли відповідне навчання та отримали відповідний Сертифікат.
Одна із найголовніших вимог – щоби тварини не потерпали від побоїв, застосування допінгу та інших видів насилля. 
Також вони повинні мати ветеринарний паспорт та мікрочіп та бути внесені до Єдиного реєстру тварин, допущених до зоотерапії.
В Україні вже певні зрушення і здобутки в цьому напрямку є. Не зупиняємося – рухаємося далі!
Дякую колегам за підтримку і вірю, що Закон буде прийнято і цьому не стануть на заваді дострокові вибори!
Мета Закону – забезпечити розвиток зоотерапії в Україні (розвиток, навчання та реабілітація за допомогою тварин (собак, коней, кішок та ін.) і водночас – захистити тварин від жорстокого поводження.
Розроблені загальні вимоги до утримання тварин, призначених для зоотерапії, які повинні забезпечувати їх оптимальний фізичний та психологічний стан, задовольняти потреби в їжі, воді, сні та відпочинку. Чітко вказано, що до зоотерапії допускаються лише ті тварини, які пройшли відповідне навчання та отримали відповідний Сертифікат.
Одна із найголовніших вимог – щоби тварини не потерпали від побоїв, застосування допінгу та інших видів насилля. 
Ми вибороли Закон 5119-1 щодо гуманного ставлення до тварин, хоч це було і нелегко. Не зупиняємося - рухаємося далі!

Медіа