Амброзія

Амброзія, яка викликає в українців жахливу алергію, і сніг – знаєте, що у них спільного? Щороку вони неодмінно є, і щороку то вкотре перетворюється у національну катастрофу.
В Європі та Америці сніг чистять, а амброзія не росте у містах тому, що там перейшли на вистилання газонної трави, після її знищення, а на іншій території використовуються спеціальні хімікати , життя триває.В Україні ж склалася катастрофічна ситуація з амброзією: можна її хоч сто разів викошувати і спалювати – вона тут же буде знову прилітати з полів. Бо насіння соняшнику, чи інших зернових наприклад, ніхто не контролює. А з ним перевозиться насіння амброзії!


Відповідно до Постанови Кабміну від 28 жовтня 2015 року № 871 Державна фітосанітарна служба була ліквідована. Натомість була створена Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка досі не працює ефективно в цьому напрямку.
Відтак, ми маємо лише карантинний контроль в портах і на кордоні (експорт, імпорт). А Україною насіння соняшнику чи інших зернових з амброзією «мандрує» взагалі без жодного контролю!
👆🏻 Відповідно, вражене насіння знову засівають, амброзія миттєво ще більше розмножується, українці задихаються. Якщо на полях її , в дуже рідких випадках, знищують хімічними препаратами, то поблизу житлових будинків використовувати хімію заборонено.
Єдиний дієвий законний вихід - виривати з корінням.
Виходить щорічне замкнене коло. А якщо не побоятися і розірвати його?! Усе що потрібно – це здійснення контролю над насінням , яке «катається» Україною на пару з амброзією. Та почати нарешті використовувати технології , які використовує весь світ, ще з минулого сторіччя.
Ну і перейти на вистилання газонної трави у містах замість висівної у XXI столітті – чи проблема?
Більше того, діагноз алергіків - поліноз - викликаний не лише амброзією, а й іншими рослинами, які не є карантинними, наприклад, циклахеною. Благоустрій зелених зон у містах міг би вирішити проблему комплексно.
Скошування і спалення амброзії не має сенсу, як і витрачання шалених бюджетних коштів міст і селищ на ці роботи. Для мільйонів українців, які щороку потерпають від важких симптомів алергії і кілограмами скуповують ліки на радість фармацевтичних компаній, це єдиний порятунок.
З кожним роком збільшується кількість хворих на алергію до амброзії.
Потрібно терміново розробити державну програму ліквідації амброзії в Україні!!!
Подивимось чи цей уряд зможе....